Wodoszczelne okna w ramach stalowych

Basenowe okna podwodne to sposób na obserwację wszystkiego co dzieje się w basenie z niecodziennej perspektywy. Oprócz wymiaru estetycznego/rozrywkowego, są one wykorzystywane w basenach rehabilitacyjnych oraz służących do przygotowania sportowego – pozwalają na dokładną ocenę ruchów i zachowań osób znajdujących się w wodzie.

Wykonujemy okna w formacie prostokątnym oraz okrągłym. Podczas produkcji przystosowujemy metodę montażu okna w zależności od technologi wykonania niecki basenowej.

okno basenowe

Naszym klientom oferujemy okna basenowe gotowe do samodzielnego montażu, dostarczone wraz z dokładną instrukcją osadzenia oraz wykonania uszczelnień.

W zależności o sposobu wykonania niecki standardowo oferujemy 3 rodzaje okien basenowych :

  • okna do montażu w basenach klasycznych – z wykończeniem kaflami
  • okna do montażu w basenach z powłoką winylową
  • okna do montażu w basenach stalowych

 

Istnieje również możliwość zlecenia instalacji okien naszej firmie, która w każdym wypadku wyceniana jest indywidualnie.

Okna basenowe

Basen klasyczny żelbetowy

Okna basenwe

Baseny z izolacją winylową

Okna basenowe

Basen stalowy

Metoda montażu

Niecka żelbetowa
W przypadku klasycznej niecki żelbetowej wykończonej kaflami oferujemy Państwu okno do montażu śrubowego, które następnie należy uszczelnić za pomocą mas oraz taśm izolujących. Wszelkie aspekty procesu sadzania okna są przez nas dokładnie opisane w instrukcji wysyłanej wraz z oknem. Dodatkowo w przypadku jakichkolwiek wątpliwości oferujemy pomoc naszego działu technicznego.

Metoda montażu

Niecka z izolacją winylową
W przypadku niecki izolowanej powłoką winylową montaż okna jest intuicyjny i nie skomplikowany. Nasze okno przystosowane jest w taki sposób, że jego instalacja nie wymaga stosowania mas uszczelniających. obudowę takiego okna należy zakotwić w ścianie – śrubami, a następnie powłokę winylową dopasować do załączanej przez nas uszczelki i połączyć z korpusem okna. Całość procesu wyjaśniona jest w instrukcji , którą wysyłamy wraz z akwarium.
W razie potrzeby wszelkie porady uzyskacie Państwo od naszego działu technicznego.

Metoda montażu

Niecka stalowa
W naszej ofercie znajdują się również okna podwodne przystosowane do montażu w basenach o konstrukcji stalowej. Jest to jednak konstrukcja wymagająca bezpośredniego udziału naszego zespołu na miejscu wykonywania basenu. Montaż polega na obwodowym wspawaniu ramy bezpośrednio do powłoki niecki, a następnie wodoszczelne osadzenie panelu pmma.